2 procentai arba maždaug 20 iš 1000 moterų turi auskarus intymiose vietose. O štai vyrų, prasivėrusių penį, yra maždaug dvigubai mažiau. Vis tik statistika rodo, kad auskarų vėrimasis intymiose vietose vis labiau populiarėja. Vieni auskarus šiose vietose veriasi dėl to, kad jiems gražu, kiti – norėdami patirti didesnę stimuliaciją sekso metu, mat būtent tose vietose, kur įvertas auskaras, susijaudinimo metu suplūsta daugiau kraujo. Kai kurios moterys netgi atvirauja, kad tik auskaras intymioje vietoje padėjo joms pagaliau pasiekti pirmąjį orgazmą. Vis tik ne viskas yra taip paprasta – auskarai intymiose vietose gali sukelti įvairių komplikacijų ir nemalonių pojūčių. Tad ką reikėtų žinoti prieš juos veriantis?
Į kokias vietas veriami auskarai?
Nors dažnai moteriški auskarai intymiose vietose vadinami tiesiog makšties auskarais, tai nėra teisingas pavadinimas. Makštis apibūdina vidinę moters lytinio organo dalį, tad čia auskarų niekas tikrai neveria. Moterims auskarai dažniausiai veriami į klitorį ar šalia jo. Taip pat – į lytines lūpas. Įvairių vėrimo stilių yra gana daug, o apie visus juos jus gali pakonsultuoti kompetentingas meistras.
Tarp moterų taip pat labai populiaru vertis auskarus į spenelius, tačiau svarbu paminėti, kad būtent ši auskarų vieta yra viena lėčiausiai gyjančių – visas procesas gali užtrukti ir visus metus.
Vyrams auskarai veriami į penio galvutę, tačiau yra ir kitokių vėrimo stilių – pavyzdžiui, į pačią varpą ar vietą, esančią netoli išangės.
Į ką atkreipti dėmesį?
Auskarus intymiose vietose turėtų verti tik patyręs, profesionalus ir licencijuotas specialistas – įsitikinkite, kad meistras yra baigęs visus kursus ir tinkamai laikosi higienos normų. Salonas, kuriame jis dirba, turėtų būti sterilus ir švarus.
Adatą, su kuria veriamas auskaras turėtų būti ne tik sterili, bet ir nauja, iki šiol nenaudota. Visi jo naudojami įrankiai turėtų būti sterilizuoti autoklavo aparate, kuris užtikrina, kad ant jų neliko nešvarumų ar bakterijų.
Rodyti daugiauNesiverkite auskaro, jei meistras naudoja auskarų „šautuvą“ – dažniausiai būtent šis įrankis nėra tinkamai sterilizuojamas. Meistras prieš procedūrą turėtų nusiplauti rankas ir užsidėti pirštines, kurių negali nusiimti viso vėrimo metu.
Specialistai pataria rinktis tik tuos meistrus, kurie specializuojasi būtent auskarų vėrime į genitalijas – taip galite išvengti įvairių komplikacijų ir sumažinti infekcijų atsiradimo riziką.
Kokios gresia komplikacijos?
Kaip jau minėjome, auskarai intymiose vietose gali tapti ne tik jūsų kūno puošmena, bet ir įvairių komplikacijų priežastimi. Medicinos specialistai išskiria kelias pagrindines komplikacijas, siejamas su auskarais intymiose vietose: bakterines infekcijas, kraujavimą, nervų pažeidimą, alergines reakcijas ir odos surandėjimą vietose, kuriose buvo pravertas auskaras.
Anot jų, auskaro į genitalijas vėrimo metu padidėja tikimybė užsikrėsti hepatitu B ir C, ŽIV/AIDS ir kitomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis. Tiesa, tik tuomet, jei meistras naudoja seną, nesterilią adatą, tad būtina įsitikinti, kad meistras išties laikosi visų higienos reikalavimų.
Specialistai įspėja, kad vyrams, turintiems penio auskarą, padidėja impotencijos rizika, jei vėrimo metu adata pažeidžia erekcijai reikalingus audinius. Be to, jei auskaro vietoje atsiranda surandėjimas, gali susiaurėti šlaplė.
Moterims, turinčioms auskarus speneliuose, gali kilti ir kitokių problemų. Šie auskarai gali trukdyti maitinimui krūtimis, mat surandėjimai auskarų vietose trukdo pieno pratekėjimui. Auskarai taip pat gali pažeisti nervus ir dėl to pienas iš krūties tekės sunkiau arba išvis netekės. Maitinančioms motinoms, speneliuose turinčioms auskarus, reikėtų būti itin atsargioms – jeigu auskaras yra bent truputį atsilaisvinęs, vaikas gali jį praryti.
Kaip išvengti komplikacijų?
Auskarai intymiose vietose reikalauja ypatingo atsargumo – jei jie kur nors užsikabins, o jūs nepastebėję truktelėsite – gali plyšti jūsų genitalijų audiniai.
Įvairių infekcijų ar alerginių reakcijų galima išvengti renkantis auskarus, pagamintus iš saugių ir tinkamų medžiagų, tokių kaip chirurginis plienas ar titanas. Auskarus, esančius intymiose vietose, būtina kasdien valyti su praskiestu druskos tirpalu ir vandeniu bei muilu. Taip pat nepamiršti jų išvalyti po lytinio akto.
Iki kol užgis jūsų naujai pradurta skylutė, mylėtis galima tik su prezervatyvu – šios apsaugos priemonės nereikėtų pamiršti ir naudojant vibratorių.
Taip pat būtina pasirūpinti bendra higiena – kasdien keisti apatinius, nešioti švarius drabužius, reguliariai keisti patalynę ir rankšluosčius, kiekvieną dieną maudytis duše.
Kol auskaras gyja, auskaro negalima išimti. Taip pat maudytis baseine, ežere ar jūroje. Reikėtų vengti drabužių, kurie galėtų trintis į auskarą ar kitaip jį dirginti.
Kas išduoda infekciją?
Yra keletas simptomų, signalizuojančių, kad auskaro vieta – užkrėsta. Vienas jų – paraudusi, įkaitusi ir skausminga oda aplink auskarą. Taip pat skausmas valant auskaro vietą ar aplink ją. Tai, kad toje vietoje atsirado infekcija, gali signalizuoti ir dubens skausmas, kai judate.
Atsiradus infekcijai iš auskaro vietos gali imti tekėti įvairios nemalonios išskyros, panašios į pūlius. Taip pat iš jos gali sklisti nemalonus kvapas. Specialistai išskiria, kad infekcijos simptomai netgi gali priminti gripą – žmogui gali pakilti temperatūra, kankinti kūno skausmai.
Vis tik jei įtariate, kad auskaro vieta yra užkrėsta, patys auskaro šiukštu neišimkite. Esą taip galite viską tik pabloginti, mat naujoji skylė užsivers, o infekcija liks viduje. Geriau keliaukite tiesiai pas jums auskarą įvėrusį specialistą ar gydytoją.