Štai mitus griaunanti tiesa: neįrodyta, kad kuri nors konkreti sekso poza padidina nėštumo tikimybę. Gali padėti tik tai, kad spermatozoidai atsidurtų kuo arčiau gimdos kaklelio – kanalo, jungiančio makštį ir gimdą. Vienas iš būdų tai padaryti – įsitikinti, kad varpa lytinio akto metu įeina giliai. Tad kokios sekso pozos norint pastoti yra geriausios?
Šuniuko poza
Šuniukas – tai sekso poza, kai asmuo pasilenkia, atsiklaupia ant keturių arba guli ant pilvo, kad galėtų lytiškai santykiauti. Šis stilius yra viena iš įeigos iš nugaros pozų. Šuniuko poza taip pat gali būti laikomas seksas be penetracijos šioje padėtyje.
Bet kuri padėtis, leidžianti giliai įsiskverbti, gali padėti spermatozoidams kuo labiau priartėti prie gimdos kaklelio ir padidinti pastojimo galimybę. Šuniuko poza, kai vyras įeina į moterį, kai ji guli ant keturių, būtent tai ir daro. Tiesa, kai kurie tyrėjai mano, kad dėl akių kontakto trūkumo žmonės biologiškai evoliucionavo iš šios sekso pozos, ieškodami kitos, intymumą skatinančios, kuri savo ruožtu skatina stabilius ir ilgalaikius santykius.
Katės poza
Šioje pozoje vaikinas turi atsiremti taip, kad galėtų pasilenkti kuo arčiau moters. Jo kūnas tarsi slysta virš partnerės, o tuo pat metu reikia spausti vienas kito lytinius organus. Vyras turėtų nuleisti klubus taip, kad moters gaktos kaulas trintųsi į varpos šaknį. Katės poza stimuliuoja klitorį, taip veiksmingai padedama moteriai pasiekti orgazmą ir pastoti.
Žirklių poza
Šioje pozoje partneriai apglėbia vienas kitą kojomis ir remiasi į pagrindą atramine ranka. Nors iš pradžių žirklių poza gali pasirodyti nepatogi, tačiau suradus tinkamus kampus stimuliuojami jautrūs taškai, o neįprastas įsiskverbimo kampas suteiks tikrą malonumą! Ši poza taip pat suteikia gilų įsiskverbimą, kuris gali padėti spermatozoidams greitai pasiekti gimdos kaklelį.
Maloniausia jums poza
Pati padėtis ne tokia svarbi kaip tai, kaip dėl jos jaučiatės. Pavyzdžiui, kai kuriais moksliniais tyrimais įrodyta, kad ilgesnė preliudija ir didesnis seksualinis susijaudinimas prieš spermos išsiliejimą padidina spermatozoidų skaičių. Jei tam tikra padėtis labiau jaudina, tai gali padidinti vaisingumą – tik nežinoma, kiek.
Kai kuriais tyrimais įrodyta, kad moters orgazmas, patiriamas prieš pat ejakuliaciją, jos metu arba praėjus kuriam laikui po jos, padidina nėštumą. Pozos, kurios leidžia moteriai papildomai stimuliuoti klitorį, gali būti palankesnės pastojimui.
Mokslininkai svarstė, kokia gali būti galima biologinė kunilingo paskirtis reprodukcijai. Ir žmonės, ir kai kurie gyvūnai užsiima oraliniu seksu, kuris, kaip galima numanyti, mažai susijęs su dauginimusi. Tačiau jie nustatė, kad atliekant kunilingą padidėja spermos kiekis, vėliau susidarantis lytinių santykių metu.
Kada geriausia mylėtis?
Geriausias laikas pastoti yra vaisingiausias mėnesinių ciklo laikas. Tai – penkios dienos iki ovuliacijos ir pati ovuliacijos diena. Lytiniai santykiai tomis dienomis suteiks jums didžiausią tikimybę pastoti.
Ovuliacijos metu jūsų kiaušidė išskiria subrendusį kiaušinėlį. Šis kiaušinėlis kiaušintakiu keliauja į gimdą. Šiame kelyje spermatozoidai susitiks su kiaušialąste ir ją apvaisins. Spermatozoidai gali gyventi apie penkias dienas. Taigi, jei bandote pastoti, jūsų tikslas – ovuliacijos metu kiaušintakiuose turėti gyvų spermatozoidų.
Kaip sužinoti, kad vyksta ovuliacija? Vienas iš būdų – skaičiuoti savo ciklo dienas. Turėkite savo menstruacijų ciklo kalendorių arba naudokitės programėle išmaniajame įrenginyje. Kiekvienas ciklas prasideda pirmąją mėnesinių dieną ir baigiasi dieną prieš prasidedant kitoms mėnesinėms. Ieškokite savo ciklo vidurio taško – jei jūsų ciklas 28 dienų, paprastai ovuliacija būna apie 14 dieną.
Tačiau ne visų moterų ovuliacija įvyksta ciklo viduryje. Jei jums sunku pastoti ir įtariate, kad ovuliacija gali būti anksčiau arba vėliau nei ciklo viduryje, pasitarkite su gydytoju dėl kito metodo ovuliacijai patvirtinti. Taip pat galite atkreipti dėmesį į tokius požymius, kurie rodo ovuliaciją:
- Išskyrų iš makšties pokyčiai. Kai vyksta ovuliacija, išskiriamos gleivės tampa skaidrios ir tirštos – maždaug kiaušinio baltymo konsistencijos.
- Vaistinėse taip pat parduodami be recepto parduodami ovuliacijos nustatymo testai. Šie testai ieško hormonų pokyčių šlapime ir gali padėti sužinoti, kada labiausiai tikėtina ovuliacija.
- Bazinės kūno temperatūros (BKT) pakilimas. Po ovuliacijos šiek tiek pakils jūsų kūno temperatūra. BKT galite išmatuoti bazinės kūno temperatūros termometru prieš atsikeldama ryte. Tiesa, tai tik parodys, kad ovuliacija jau įvyko. Tačiau, jei kelis ciklus stebėsite savo temperatūrą, galėsite retrospektyviai pamatyti, kurią ciklo dieną paprastai vyksta ovuliacija.
Kiti patarimai
- Pakelkite klubus. Gali padėti klubų pakėlimas, kurį galima padaryti už jų pasidėjus pagalvę. Tokiu būdu moters gimdos kaklelis bus atviras tiek spermos, kiek tik jos gali išleisti vyras.
- Orgazmas. Galiausiai, nors tai neturi nieko bendro su seksualinėmis pozomis, yra tyrimų, kurie rodo, kad moters orgazmas yra svarbus pastojimui. Tyrimų duomenimis, moters orgazmas sukelia susitraukimus, kurie gali išstumti spermą į gimdos kaklelį. Tad bandydami pastoti nepamirškite pasilinksminti!