Kai susipažinote, partneris jus apipylė dovanomis, dėmesiu ir komplimentais, o lovoje stengėsi rūpintis tik jūsų malonumu? Tačiau laikant bėgant pastebėjote, kad jis vis dažniau jus kritikuoja, o sekso metu rūpinasi tik savimi? Sveikiname, greičiausiai į savo lovą pasikvietėte narcizą. Šiandien plačiau aptarsime ne tik kaip atrodo tipiškas seksualinis gyvenimas su vyrais–narcizais, bet ir kodėl santykiai su juo gali būti pavojingi jūsų psichologinei sveikatai.
Pasaulio centras – pats narcizas
Narcisistinės tendencijos dažniausiai pasireiškia tik santykiams įsibėgėjus ir apima visas gyvenimo sritis – ne tik miegamąjį. Iš pradžių susitikinėjimas su narcizu gali atrodyti tarsi iš pasakos, mat būtent tuo metu jis bando parodyti pačią geriausią savo versiją ir įtikinti žmogų jį įsimylėti. Vis tik galiausiai atsiskleidžia jų tikrosios spalvos ir jie ima elgtis visai kitaip.
Pasibaigus „pasakai“ gali atrodyti, kad narcizams rūpi tik vienas dalykas – seksas. Jie nesistengia kurti tikro, intymaus emocinio ryšio – vietoj to jie stengiasi kuo dažniau patirti seksualinį pasitenkinimą. Ir visai nesvarbu, ar to jų antroji pusė nori, ar ne. Dažniausiai bandant apie tai pasikalbėti su narcizais, jie greitai parodo, kad tema jiems atsibodo ir ima keisti pokalbio diskursą – pradėti kalbėti apie tai, kaip jaučiasi jie.
Visos liaupsės – tik jam
Vyrai, turintys narcisistinių tendencijų, dažniausiai apie save turi labai gerą nuomonę – jie netgi gali galvoti, kad jie yra ypatingi, apdovanoti ir daug svarbesni nei visi kiti žmonės. O tai, žinoma, atsiliepia ir jų elgesiui lovoje. Pasak specialistų, narcizai žinomi dėl to, kad yra geri lovoje, tačiau pažymi, kad dažniausiai išties gerais meilužiais jie būna tik pačioje pradžioje, kai yra pasiruošę savo antrąją pusę įtikinti, kad jie – patys nuostabiausi.
Rodyti daugiauKadangi jie mano, kad yra svarbesni nei visi kiti, miegamajame iš tiesų jam rūpi tik jų malonumas ir poreikiai. Jeigu jo poreikiai nėra patenkinami, tai yra ne jų, o jūsų problema. Ir priešingai – jei nepatenkinami jūsų poreikiai, jis su tuo nieko bendro neturi ir pačios turite tai spręsti.
Vis tik kai kurie narcizai itin rūpinasi savo partnere ir nori ją patenkinti. Tiesa, tik tam, kad galėtumėte pagirti jo įgūdžius lovoje ir įvertintumėte, koks jis geras meilužis. Tad nenustebkite, jei po sekso jis kalbės ne apie tai, kaip gera buvo jums abiems, o koks jis geras lovoje ir kaip jums patiko su juo mylėtis.
Vyrai narcizai sekso metu visuomet ieško pritarimo, patvirtinimo, kad jie geri lovoje. Jeigu jūs nepradedate jų girti, jie gali ne tik patys išsireikalauti komplimentų, bet ir supykti jų negavę.
Nedrįsk nieko siūlyti
Nors sveikuose santykiuose ne tik sveika, bet ir būtina pasidalinti tai, kas jums miegamajame patinka, kokie yra jūsų poreikiai ir panašiai, narcizai panašias kalbas priima kaip kritiką. Jeigu, tarkime, pasakysite, kad jums nepatinka, kad jis bučiuoja jūsų kaklą, narcizas gali atmesti šį sakinį ir skelti argumentą, kad jums visada tai patiko. Jis gali netgi imti jus pulti, sakydamas: „Ką tu išvis žinai? Juk pati nesi gera lovoje“ ir panašiai.
Taip yra todėl, kad net paprasčiausią pasiūlymą, kaip būtų galima pagerinti seksualinį gyvenimą, jie priima kaip patvirtinimą, kad jie nėra patys geriausi sekso partneriai. Be to, kaip pastebi psichologai, bene visiems narcizams trūksta empatijos, todėl jie negalvoja apie kito žmogaus jausmus, o sulaukę kritikos ar pasiūlymų yra pasiruošę sutrypti savo antrąją pusę, kad tik dėl savęs pasijustų geriau.
Seksas – ginklas
Vienas dažniausių narcizų požymių yra tas, kad jie seksą naudoja kaip ginklą ir dar vieną manipuliacinę priemonę prieš savo antrąją pusę. Grasindami, kad nesimylės su partnere ar atsisakydami tai daryti, jie kontroliuoja ir dominuoja savo antrąją pusę. Tokiais grasinimais jie dažnai svaidosi po įvairių ginčų ar konfliktų, kurių nelaimėjo. Tam tikra prasme atsisakydami mylėtis jie tarsi baudžia savo partnerį. Dažniausiai tokiu būdu jie bando savo partnerės galvoje sukelti abejonių, kad ši imtų svarstyti, ar ji pakankamai patraukli, ar ją myli, ar jos nepaliks. Tad natūraliai partnerė ima stengtis ar netgi maldauti pasimylėti, kad šios abejonės išnyktų.
Psichologai pastebi, kad dažnai jie naudojasi panašiomis manipuliacijomis, kad seksualiai pažemintų savo partnerę. Nors įvairūs fetišai, kurie patinka abiems pusėms, gali sutvirtinti santykius, ši taisyklė su narcizais negalioja. Pavyzdžiui, jei kokį nors fetišą anksčiau įvardijote kaip tokį, kuris galėtų tapti santykių nutraukimo priežastimi, narcizas vis tiek gali jus priversti įgyvendinti jo seksualinę svajonę. Kaip? Manipuliuodamas. Jam tereikia pasakyti: „Jei mylėtum – padarytum“. Jie taip pat partnerę gali žeminti po sekso nesuteikdami emocinio artumo – pavyzdžiui, iškart po jo išeidami iš namų ar visiškai ignoruodami savo antrąją pusę.
Seksas – mano teisė
Kadangi narcizai jaučiasi geresni už visus kitus, jie taip pat mano, kad visi turi tenkinti jų užgaidas. Lygiai taip pat yra ir su seksu, net jei jų partnerė yra pavargusi ar tiesiog neturi tam nuotaikos. Normaliuose, sveikuose santykiuose partneris, sulaukęs atsakymo ne, tiesiog pasiūlytų nueiti pavakarieniauti ar pažiūrėti filmą, tačiau tik ne narcizas, mat gauti sekso – jo teisė. Narcizai linkę savo naujas partneres ar partnerius versti mylėtis kur kas anksčiau nei įprasta – jei jiems to norisi, ir po pirmojo pasimatymo.
Sulaukęs neigiamo atsakymo, narcizas gali imti manipuliuoti savo antrąja puse, kad ši pasijustų kalta. Pavyzdžiui, sakyti, kad jai jis visai nerūpi. Pajutusi kaltę, moteris turi įrodyti, kad jis išties rūpi. Kaip? Atspėjote – pasimylėdama su juo.
Tačiau manipuliacijos – tik ledkalnio viršūnė. Jei partnerė atsisako mylėtis, narcizas gali imti ją kaltinti neištikimybe, imti savo antrąją pusę keikti įvairiausiais vardais ar lyginti su buvusiomis partnerėmis. Itin toksiškais atvejais – grasinti, kad negavęs, ko nori, jis pasimylės su kita moterimi.
Specialistai įspėja, kad toks elgesys nėra tiesiog toksiškas – tokios manipuliacijos yra psichologinio ir seksualinio smurto požymis. Santykiuose pastebėjus tokį partnerio elgesį, psichologai pataria kuo greičiau juos nutraukti ir apsilankyti pas specialistus.
Vis tik, anot ekspertų, ne visi narcizai yra vienodi – ką daro vienas, nebūtinai darys kitas. Tačiau jie visi turi kai ką bendro – jie siekia nuolatinio dėmesio, patvirtinimo, kad yra geriausi. Jeigu to negauna – jie pasiruošę praverti ir pragaro vartus, kad tik pasiektų savo.