Jei susiduriate su seksualinėmis problemomis, galbūt atėjo laikas kreiptis į seksologą. Šie specialistai yra apmokyti spręsti įvairias seksualines bėdas – nuo sumažėjusio lytinio potraukio ir erekcijos sutrikimų iki komunikacijos problemų bei neištikimybės. Tačiau jei dar niekada nesilankėte pas seksologą, Jums gali būti smalsu, ko tikėtis iš pirmojo seanso. Štai viskas, ką reikia žinoti.
5 dažniausios santykių klaidos
Nors yra keletas dalykų, būtinų, kad santykiai vystytųsi puikiai, fizinis intymumas yra bene svarbiausias ingredientas. Raktas į sėkmingus santykius yra patenkintas seksualinis gyvenimas. Tačiau yra tam tikrų klaidų, kurias visi darome, intymiai leisdami laiką su partneriu.
Vengimas kalbėti apie seksą. Nesugebėjimas nuoširdžiai, atvirai ir sąžiningai pasikalbėti apie lytinius santykius yra pagrindinė šių dienų porų problema. Visgi, jei nesate patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, būtina susėsti ir pasišnekėti apie tai su partneriu. Juk lovoje svarbus ne tik pats aktas – keletas kitų malonumų, pavyzdžiui, nešvankūs šnabždesiai į ausį, gali Jūsų seksualinį gyvenimą perkelti į visiškai naują lygį.
Apsimetinėjimas. Nors nedidelis padrąsinimas gali būti naudingas, reguliarus orgazmo imitavimas nepadeda. Netgi gali būti, kad vieną dieną Jūsų partneris tai pastebės, o tai gali sukelti dar daugiau problemų: pyktį, susierzinimą bei nusivylimą.
Neišradingumas. Jei jau seniai palaikote tvirtus santykius, Jūsų seksualinis gyvenimas gali kentėti nuo monotonijos. Jei tai jaučiate abu, vadinasi, atėjo laikas įnešti šiek tiek naujovių. Išbandydami naujas pozas arba užsiimdami seksu ten, kur niekada anksčiau to nedarėte, galite patirti malonių pokyčių. Tai pralauš rutiną ir įkvėps daugiau aistros.
Rodyti daugiauSavęs apleidimas. Gyvenimas gali būti įtemptas ir galite nerasti laiko pasirūpinti savimi. Taip gali atsitikti dar labiau, jei su partneriu esate jau seniai ir pradėjote laikyti jį savaime suprantama gyvenimo dalimi. Bet įdėdami šiek tiek pastangų į tai, kaip rengiatės ir pasirodote prieš savo antrąją pusę, galite priversti ją pasijusti labiau vertinama.
Per daug galvojate. Neretai esame linkę per daug galvoti apie tam tikrą įvykį ir galiausiai tampame pernelyg užsisklendę savo mintyse. Vietoj to pabandykite pasikalbėti su savo partneriu ir išsiaiškinti situaciją, neduodančią ramybės, kad Jūsų galvoje neliktų minčių, kurios galiausiai gali pasirodyti nepagrįstos.
Seksologų sprendžiamos problemos
Seksologai sprendžia įvairius seksualinius rūpesčius, su kuriais gali susidurti asmenys bei poros. Toliau pateikiame keletą dažniausiai seksologų nagrinėjamų klausimų.
Erekcijos sutrikimai (ED). Erekcijos disfunkcija – tai nesugebėjimas pasiekti ar išlaikyti erekciją, pakankamą lytiniams santykiams. Seksologai gali padėti nustatyti pagrindines ED priežastis, kurios gali būti susijusios su fiziniais (pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu ar hormonų disbalansu) arba psichologiniais veiksniais (tarkim, nerimu arba stresu).
Priešlaikinė ejakuliacija (PE). Priešlaikinė ejakuliacija – tai nesugebėjimas atidėti ejakuliacijos lytinio akto metu. Seksologai gali įvertinti priežastis, lemiančias PE: tai gali būti psichologiniai veiksniai (pavyzdžiui, nerimas), fiziologiniai arba abiejų veiksnių derinys.
Mažas libido. Seksologai gali padėti nustatyti galimas mažo lytinio potraukio priežastis, tarp kurių gali būti hormonų pusiausvyros sutrikimai, stresas, šalutinis vaistų poveikis, santykių sunkumai ar kiti psichologiniai iššūkiai.
Skausmingi lytiniai santykiai. Skausmas lytinių santykių metu, dar vadinamas dispareunija, gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, infekcijų, hormonų disbalanso, dubens dugno disfunkcijos, psichologinių veiksnių arba nepakankamos lubrikacijos.
Orgazmo sunkumai. Kai kurie asmenys gali patirti sunkumų, siekdami orgazmo. Seksologai gali ištirti galimas priežastis, tarkim, fizinius veiksnius, šalutinį vaistų poveikį, psichologines bėdas (tokias kaip nerimas ar praeities traumos) arba santykių problemas.
Santykių problemos. Seksologai atlieka svarbų vaidmenį, padėdami poroms gerinti seksualinio bendravimo įgūdžius ir spręsti kitas santykių problemas. Specialistai gali palengvinti atvirus ir sąžiningus pokalbius apie ribas bei lūkesčius lovoje.
Seksualinė orientacija ir lytinė tapatybė. Seksologai teikia paramą ir konsultacijas asmenims, tiriantiems savo seksualinę orientaciją arba patiriantiems iššūkius, susijusius su jų lytine tapatybe.
Seksualinė trauma ir prievarta. Seksologai yra apmokyti spręsti seksualinės traumos ar prievartos poveikį asmens sveikatai bei gerovei. Jie gali suteikti saugią erdvę, kurioje išgyvenusieji traumą gali pasidalyti savo patirtimi, išlieti emocijas ir siekti išgijimo.
Kada kreiptis į seksologą?
Pateikiame 4 esminius požymius, rodančius, kad Jums gali praversti kreiptis į seksologą:
- jei Jums sunku patenkinti partnerį lovoje, nors darote viską, ką galite;
- kai seksas Jūsų nebejaudina, nors partneris deda visas pastangas, kad įaudrintų Jus;
- jei lytiniai santykiai Jums atrodo skausmingi, kelia diskomfortą arba kyla tokios problemos kaip raumenų spazmai;
- jei pastebite tokias bėdas kaip priešlaikinė ejakuliacija, išskyrų nebuvimas arba erekcijos sutrikimai.