Turinys
Ar jūs išgyvenate santykių krizę?
Ar gali santykius išgelbėti seksas?
Ilgalaikiai santykiai turi daug etapų – nors daugelis jų – smagūs ir džiaugsmingi, kiti – gali būti ir itin sunkūs. Kalbame apie santykių krizes, su kuriomis bent kartą gyvenime susiduria bene visos poros. Tad šiandien aiškinamės, kaip suprasti, kad jūsų santykiai išgyvena santykių krizę, ir kaip iš jos išlipti gali padėti geras ir kokybiškas seksas su partneriu.
Ar jūs išgyvenate santykių krizę?
Specialistai santykių krizes apibūdina kaip periodus, kurių metu kyla daug konfliktinių situacijų, dėl kurių sudreba visas romantinių santykių stabilumas, pasitenkinimas gyvenimu ar net psichologinė partnerių gerovė. Tad nenuostabu, kad itin didelės santykių krizės siejamos su padidėjusia depresijos ir nerimo rizika.
Santykių krizės metu partneriai gali jaustis nutolę, mat ima silpnėti juos jungiantis emocinis ryšys. Taip gali nutikti dėl neišspręstų konfliktų, nepateisintų lūkesčių, bendrų interesų neturėjimo, laiko kartu neprioretizavimo ir kitų panašių dalykų. Ilgainiui ima blėsti ir potraukis vienas kitam, galiausiai – ir pati meilė.
Rodyti daugiauAnot psichologų, dažniausi signalai, išduodantys, kad išgyvenate santykių krizę yra šie: nuolatinis vienas kito kritikavimas, dažni pykčiai, sumažėjęs intymumas – tiek fizinis, tiek emocinis. Taip pat santykių krizę išduoda ir nenoras kartu leisti laiko, pasitikėjimo vienas kitu trūkumas, motyvacijos spręsti problemas stoka. Jeigu pastebėjote, kad savo gyvenimus gyvenate atskirai, tarsi jūsų gyvenime nebūtų jūsų partnerio, greičiausiai taip pat susiduriate su krize.
Ar gali santykius išgelbėti seksas?
Psichologų teigimu, rimtas santykių krizes padėti įveikti gali atvira komunikacija ir rimtos abiejų partnerių pastangos, o kartais ją išgyventi įmanoma tik su psichologų pagalba. Vis tik, anot jų, kai kuriais atvejais atsakymas slypi miegamajame. Specialistų teigimu, seksas gali būti puikiu įrankiu, norint sustiprinti poros santykius ir ryšį, kuris krizės metu gali rimtai sušlubuoti ar netgi visai dingti.
Mat, kaip rodo tyrimai, sekso metu išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris sukelia emocinio ryšio ir intymumo jausmą. Dėl to po sekso jaučiamės ne tik laimingesni, bet ir artimesni savo antrajai pusei. Be to, anot specialistų, geras seksas padeda išlaikyti „kibirkštėlę“, kuri taip pat padeda stiprinti santykius ir norą kartu įveikti visus sunkumus.
Seksą specialistai taip pat sieja su dažnesniu meilės demonstravimu savo partneriui, o tai, norint įveikti sunkumus, iškilusius santykiuose, yra labai svarbu.
Daugiau sekso – daugiau pastangų
Ne paslaptis, kad kokybiški ir dažni lytiniai santykiai yra tiesiogiai susiję su žmonių laime ir atsipalaidavimu. Tai galima paaiškinti ir moksliškai – sekso metu išsiskiria hormonas prolaktinas, kuris gerina miego kokybę ir, žinoma, atsipalaidavimą. Kaip tai susiję su santykiais? Anot specialistų – tiesiogiai, mat atsipalaidavęs, gerai pailsėjęs žmogus turi daugiau jėgų ir noro stengtis bei spręsti įvairias santykiuose kylančias problemas.
Svarbu nepamiršti ir endorfinų, kurie taip pat išsiskiria lytinio akto metu. Šis hormonas atsakingas už gerą nuotaiką. O kartu jis mažina susierzinimą ir vienišumo jausmą, kuris santykių krizės metu gali itin sustiprėti.
Kaip seksas siejasi su spontaniškumu?
Ilgainiui poros gyvenime įsisukusi rutina gali iš poros gyvenimo visiškai ištrinti spontaniškumą, kuris taip pat labai svarbus, norint išlaikyti stiprų emocinį ryšį ir pasitenkinimą santykiais. Spontaniškumą galima susigrąžinti eksperimentuojant miegamajame – kartu išbandant sekso žaislus, naujas pozas. Žinoma, eksperimentų nebūtina apriboti ties miegamuoju – galite leistis į seksualinius nuotykius įvairiose neįprastose vietose.
Vis tik esą svarbiausia vienas kitam rasti laiko – nesvarbu, kokios užimtos jūsų darbotvarkės. Mat, pasak specialistų, kai du žmonės pasirenka vienas su kitu praleisti intymias akimirkas, atgimsta jų ryšys, kuris jiems primena, kodėl jie vienas kitą myli ir vertina.
Taip pat psichologai rekomenduoja intymumą pradėti kurti dar iki sekso – daugiau bučiuotis, apsikabinti, laikytis už rankų, masažuoti vienas kitą, eiti į pasimatymus, žiūrėti vienas kitam į akis ir, žinoma, kalbėtis apie dalykus, kurie abiems yra svarbūs.