Turinys
Ar galima mylėtis per mėnesines?
Mitai apie seksą menstruacijų metu
Visose gyvenimo plotmėse, taip pat ir intymiame gyvenime, žmonės turi labai skirtingas preferencijas ir ribas, kurių peržengti nenori. Seksas per mėnesines – viena iš jų. Vieni žmonės net nesvarsto klausimo, ar mylėtis menstruacijų metu yra tinkama, kitiems tai tabu ir jie yra linkę tą laiką išlaukti susilaikę nuo lytinių santykių.
Priežasčių gali būti daugybė – tai gali atrodyti nehigieniška ar neestetiška, taip pat gali kilti abejonių dėl sveikatos. Ar mylėtis per mėnesines saugu? Ar galima pastoti ir reikėtų saugotis, o gal atvirkščiai – dėl to galiu būti ramus? Šie klausimai apipinti mitais, kuriais tikėti reikėtų tikrai ne visada. Svarbiausia taisyklė, galiojanti intymiame gyvenime – klausytis savo ir savo partnerio poreikių bei atkreipti dėmesį į kūno siunčiamus ženklus.
Ar galima mylėtis per mėnesines?
Portale „Very Well Health“ rašoma, kad nėra jokių mokslinių įrodymų, jog seksas per mėnesines gali kažkaip pakenkti jūsų sveikatai. Kai kurios moterys mano, kad lytiniai santykiai mėnesinių metu kaip tik yra dar malonesni nei įprastai. Žinoma, reikėtų nepamiršti poros dalykų:
Mylintis per mėnesines vis tiek galima pastoti – nors tikimybė yra daug mažesnė, jei neplanuojate nėštumo vis tiek reikėtų naudoti apsaugas. Labiausiai tikėtina, kad pastosite per ovuliaciją, kuri įvyksta likus maždaug 14 dienų iki mėnesinių pradžios, tačiau kiekvienos moters ciklo trukmė yra skirtinga, o jūsų ciklo trukmė gali keistis kas mėnesį. Jei turite trumpą menstruacinį ciklą, rizika pastoti menstruacijų metu yra didesnė.
Lytiškai plintančios ligos gali būti perduodamos bet kuriomis mėnesio dienomis – naudokite apsaugą, nes LPL per mėnesines galite perduoti netgi lengviau. Pavyzdžiui, tokie virusai kaip ŽIV „gyvena“ menstruacinių kraujyje.
Privalumai
Medicinos žurnale „Health Line“ pateikiami pagrindiniai sekso mėnesinių metų privalumai, kurių yra visai nemažai:
Sumažina spazmus – kiekviena moteris žino, kokie varginantys ir sunkūs yra mėnesinių spazmai, dažnai nepadeda net ir didelės vaistų nuo skausmo dozės. Menstruacijų spazmai atsiranda, kai gimda susitraukia tam, kad atlaisvintų gleivinę. Patyrus orgazmą, susitraukia ir gimdos raumenys, vėliau jie atsipalaiduoja. Šis atleidimas turėtų šiek tiek palengvinti laikotarpio spazmus bent jau laikinai.
Seksas taip pat skatina cheminių medžiagų, vadinamų endorfinais, išsiskyrimą, kurie turi savybę pagerinti nuotaiką ir sukelti euforiją. Be to, užsiėmimas seksualine veikla užima jūsų mintis, o tai gali padėti atsikratyti menstruacijų metu patiriamo diskomforto.
Trumpesnės mėnesinės – dėl lytinių santykių mėnesinės gali sutrumpėti. Raumenų susitraukimai orgazmo metu padeda greičiau išstumti gimdos turinį, būtent tai ir lemia trumpesnį kraujavimo laikotarpį.
Didesnis lytinis potraukis – libido kinta viso ciklo metu. Nors daugelio moterų libido būna itin aukštas per ovuliacijos periodą, kai kurios teigia, kad ir per mėnesines jaučia gana didelį lytinį potraukį.
Natūrali lubrikacija – tai ypač aktualu toms moterims, kurios skundžiasi makšties išsausėjimu ir turi skausmingus lytinius santykius. Per mėnesines sekso metu neprireiks jokių papildomų priemonių, nes kraujas tampa natūraliu lubrikantu.
Numalšina galvos skausmą – maždaug pusė moterų per menstruacijas patiria galvos skausmus. Pasak 2013 metų tyrimo „Seksualinės veiklos poveikis idiopatiniams galvos skausmams“, tos, kurios užsiima seksu per mėnesines, galvos skausmas nuslopsta arba bent jau dalinai sumažėja.
Trūkumai
Netvarka – tai turbūt pats didžiausias trūkumas, kuris, nors ir niekaip nesusijęs su sveikata, daugelį žmonių atbaido nuo minties apie seksą. Kraujas sekso metu gali patekti ant patalynės, lovos ir jūsų abiejų su partneriu. Be to, mintis apie tai, kad yra tikimybė kažką išpurvinti, gali kelti įtampą ir nepajėgsite visiškai atsipalaiduoti.
Taip pat reikėtų nepamiršti prieš seksą iš anksto išsiimti tampono. Jeigu pamiršite tai padaryti, tamponas į makštį gali patekti taip giliai, kad prireiks gydytojų pagalbos jį išimant.
Oralinis seksas ir mėnesinės
Pasak „Womens Health Mag“, užsiimti oraliniu seksu per mėnesines yra visiškai saugu, tačiau patariama laikytis kelių nurodymų:
Eikite į dušą – daugiau vandens reiškia, kad kraujas greičiau nusiplaus.
Naudokite menstruacinę taurelę – jei norite kuo labiau išvengti kraujo, menstruacinė taurelė bus puiki išeitis.
Naudokite rankšluostį – jei neinate į dušą, o renkatės miegamąjį, tamsios spalvos rankšluostis padės paslėpti visus įkalčius.
Pasirinkite jums patogią pozą – jei menstruacijų metu jaučiate įtampą dubens dugne, patogiausia būtų pritraukti kojas prie savęs gulint ant nugaros.
Mitai apie seksą menstruacijų metu
Portalas „Insider“ pateikia 8 dažniausius mitus apie seksą per mėnesines, kuriais reikėtų nustoti tikėti:
- Visur bus pilna kraujo;
- Per mėnesines pastoti neįmanoma;
- Menstruacijų krauju neįmanoma perduoti lytiškai plintančių ligų (LPL);
- Seksas paveiks tavo mėnesines ir kraujavimas taps intensyvesnis;
- Seksas mėnesinių spazmus padarys stipresnius;
- Menstruacijų skausmas sumažina bet kokį lytinį potraukį;
- Seksas per mėnesines bus skausmingesnis;
- Oralinis seksas ir mėnesinės – prasta kombinacija.
Patarimai, kad seksas būtų komfortiškas
Būkite atviri ir sąžiningi su savo partneriu – dalinkitės savo mintimis vienas su kitu, atvirai pasakykite, kaip jaučiatės dėl šios idėjos. Jeigu kuris nors iš jūsų abejoja, pasikalbėkite apie to priežastis.
Naudokite rankšluostį arba eikite į vonią – taip sumažinsite kraujo patekimo ant patalynės tikimybę, prie lovos turėkite šlapių servetėlių.
Dėvėkite prezervatyvą – tai padės apsisaugoti nuo LPL, geriausia rinkitės lateksinius.
Seksui rinkitės „lengvas“ dienas – tai reiškia, kad rinkitės mylėtis tomis dienomis, kai kraujavimas yra ne toks gausus kaip pirmą ar antrą dieną.
Pergalvokite preliudiją – įprasta preliudija gali kelti nepatogumų, turėkite omenyje, kad naudojant rankas galite netyčia išteplioti patalynę. Apsvarstykite kitus būdus, kaip galite vienas kitą sujaudinti.
Prisiminkite misionieriaus pozą – sekso metu gulėjimas ant nugaros gali sumažinti kraujavimą, tik būkite atsargūs įsiskverbdami, nes šiomis dienomis gimdos kaklelis yra daug jautresnis.
Vieniems norma, kitiems – tabu
Ne visiems patinka ir privalo patikti seksas menstruacijų metu, dėl to gali kilti daug nesusipratimų poroje, todėl iš anksto pasikalbėkite apie tai su partneriu. Be to, kai kurios religijos ir tikėjimai nepripažįsta sekso (ypač Judaizmas ir Hinduizmas), kol moteriai yra mėnesinės, todėl svarbu gerbti partnerio jausmus ir įsitikinimus.