Kontracepcijos priemonės - itin aktuali tema tarp įvairių amžiaus grupių žmonių, kurie užsiima seksu. Žinomi įvairūs mitai ir faktai apie skirtingas saugaus sekso užtikrinimui reikalingas priemones, kurios suteikia apsaugą ne tik nuo neplanuoto nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Didžiausias dėmesys skiriamas kontracepcijos priemonių efektyvumui ir patogiam naudojimui.
Dažnai kalbama apie prezervatyvų patikimumą - bandoma įteigti, kad geriausia apsisaugojimo priemonė yra kontraceptinės tabletės, o prezervatyvų suteikiama apsauga - daug mažesnė. Vis dėlto, prezervatyvai vis dar yra dažniausiai naudojama kontracepcijos priemonė ir savo pozicijų neužleidžia niekam.
Būtent prezervatyvai yra iš tų apsaugos priemonių, kurios garantuoja apsaugą ne tik nuo neplanuoto nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Jų rūšių - daugybė, tad kiekvienas gali išsirinkti jiems labiausiai tinkančius.
Vyriškų prezervatyvų privalumai
Kol kas situacija yra tokia, kad rinkoje karaliauja vyriški prezervatyvai, todėl jie yra žymiai pigesni. Kitas vyriškų prezervatyvų privalumas – didesnė įvairovė. Jeigu nusprendėte įsigyti vyriškų prezervatyvų, galite pasirinkti kvapnius, spalvotus ir netgi šviečiančius tamsoje. Ištroškę naujų pojūčių, gali įsigyti prezervatyvus su gumbeliais, spygliukais ar įvairiais ornamentais.
Deja, bet moteriški prezervatyvai dažniausiai būna tik kelių rūšių ir skiriasi nebent tuo, kad yra pagaminti iš latekso arba poliuretano. Be to, vyriški prezervatyvai būna pačių įvairiausių dydžių, o moteriški prezervatyvai yra vieno dydžio, kuris gali tikti tikrai ne visoms, dėl ko gali nukentėti ir prezervatyvo efektyvumas.
Vyriškų prezervatyvų trūkumai
Dauguma vyrų skundžiasi, kad vyriški prezervatyvai neleidžia patirti tokio malonumo, kokį įprastai patiria mylėdamiesi be jų. Jei partneris atsisako naudoti apsaugą, moteriški Pasante prezervatyvai gali būti puiki išeitis, nes yra pagaminti iš poliuretano. Poliuretanas praleidžia karštį, todėl pojūčiai nėra taip prislopinami kaip naudojant vyriškus prezervatyvus.
Kitas vyriškų prezervatyvų trūkumas – prezervatyvą reikia užsimauti prieš pradedant mylėtis, o tai atima kelias malonumo akimirkas, kai kūnai dega iš aistros. Be to, tam, kad būtų užtikrintas prezervatyvo apsaugos efektyvumas, būtina pilna erekcija.
Moteriškų prezervatyvų privalumai
Vienas pagrindinių moteriškų prezervatyvų privalumų – nereikia nutraukti aistringos preliudijos tam, kad moteris jį įsidėtų. Moteriški Pasante prezervatyvai gali būti įdėti net 8 valandas iki sekso. Be to, naudodamos moteriškus prezervatyvus, moterys pagaliau gali jausti, kad jų seksualinė sveikata yra jų pačių rankose.
Naujos kartos moteriški prezervatyvai nenusileidžia vyriškiems dėl to, kad jie taip pat gaminami ne tik iš latekso - rinkoje galima rasti iš poliuretano ir hidrogelio pagamintų prezervatyvų. Jie suteikia natūralumo jausmą - moteris prezervatyvo visiškai nejaučia. Be to, šiuos prezervatyvus galima sutepti lubrikantu iš vidaus, kad būtų patiriama dar daugiau malonių pojūčių.
Moteriškų prezervatyvų trūkumai
Lyginant vyriškų ir moteriškų prezervatyvų apsaugos nuo nėštumo efektyvumą, moteriški prezervatyvai, deja, pralaimi. Vyriškų prezervatyvų teorinis efektyvumas siekia 98%, o moterų prezervatyvų apsauga efektyvi 95%. Praktinis moteriškų prezervatyvų efektyvumas yra dar mažesnis – tik 79%, kai vyriškų prezervatyvų – 85%. Visgi, nereikėtų manyti, kad tai reiškia, jog moteriški prezervatyvai yra prastesni. Šie prezervatyvai yra mažiau veiksmingi dėl netinkamo jų naudojimo – nemokėjimo tinkamai jo įsidėti. Be to, kartais gali atsitikti taip, kad vyro penis sekso metu patenka ne į prezervatyvą, o į erdvę tarp makšties ir prezervatyvo sienelės. Tokiu atveju būtina tinkamai pakoreguoti jų vietą sekso metu. Kai kurie žmonės skundžiasi, kad moteriški prezervatyvai kelia erzinantį garsą sekso metu, tačiau to galima išvengti patepus juos lubrikantu. Jeigu norite įsidėti prezervatyvą ir mėgautis seksu, galite rinktis Pasante prezervatyvus su lubrikantais.